Zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnemu fotografowi. Pomoże on w doborze odpowiednich póz, zaaranżuje doskonałe ujęcia i sprawi, że to niezwykłe wydarzenie, jakim jest ślub i wesele, zostanie uwiecznione w wyjątkowy sposób. Zdjęcia ślubne w kościele może wykonywać tylko taki fotograf, który przeszedł przez odpowiednie szkolenie i uzyskał pozwolenie z kurii na fotografowanie ceremonii kościelnych. Para młoda w kościele w ogóle nie powinna myśleć o pozowaniu, ponieważ fotograf są uchwyci najważniejsze momenty zaślubin. Sesja fotograficzna wykonywana jest albo w plenerze, albo w studiu. Para młoda sama może wybrać miejsce, które uważa za odpowiednie na sesję fotograficzną. W studiu wykorzystuje się specjalnie dobrane tła, a wywołuje się je zazwyczaj napa pierze półmatowym z ozdobną fakturą. Fotografie z wesela najczęściej mają charakter reportażowy, dzięki czemu są naturalne i stanowią coś rodzaju dokumentalnego zapisu zabawy weselnej.

Zdjęcia ślubne zostają poddane cyfrowej obróbce graficznej, podczas której zostają stosownie wykadrowane, a ewentualne niedoskonałości podlegają retuszowi. Format zdjęć oraz rodzaj papieru fotograficznego para młoda dobiera według własnego uznania. Całość pięknie prezentuje się w specjalnym, ślubnym albumie z wydrukowanymi na nim motywami ślubnymi – obrączkami, sercami czy białymi gołębiami.

3 myśli nt. „Zdjęcia ślubne

 1. Pingback: Zdjęcia ślubne

 2. Michał

  Ważne aby przy wyborze fotografa ślubnego zwrócić uwagę na jego portfolio a najlepiej gdy jest to fotograf z polecenia np naszych znajomych, wtedy mamy pewność, że zdjęcia ślubne będą pamiątką na lata.

  Odpowiedz
 3. Rafał

  Fotografia ślubna to nie zabawa i nie każdy wykona ją dobrze. Warto powierzyć to profesjonalistom aby potem nie żałować do końca życia.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *