Wybór aparatu cyfrowego

Obecnie na rynku istnieje tak duża oferta aparatów cyfrowych, że nieprofesjonalny fotograf często ma trudności z wyborem odpowiedniego aparatu dla siebie. Wybór ten zależy od indywidualnych potrzeb kupującego. Osoby, które nie zajmują się fotografowaniem profesjonalnie, mogą kupić aparat kompaktowy , który dla potrzeb fotografii codziennej i okazjonalnej będzie wystarczający. Natomiast te osoby, które chcą zająć się fotografią na serio i zgłębić jej tajniki, lepszym rozwiązaniem będzie zakup lustrzanki cyfrowej, wyposażonej w wiele rozbudowanych funkcji. niezależnie od tego, czy chcesz fotografować jako amator, czy jako profesjonalista, najważniejsza jest jakość zdjęć – im większa ilość mega pikseli, tym lepsza jakość. Jednak duża rozdzielczość wiąże się również z dużą pojemnością zdjęć, dlatego w takim przypadku należy dobrać do aparatu odpowiednio pojemna kartę pamięci. Zdjęcia dobrej jakości w dużych powiększeniach gwarantuje już rozdzielczosć 4 megapiksele. Kolejna kwestia to zoom, czyli zdolność do przybliżania obrazu. Dużo lepsze efekty daje zoom optyczny niż zoom cyfrowy, który zupełnie nie nadaje się do robienia zdjęć, które mają zostać wywołane na papierze. Przy dużych powiększeniach warto stosować statyw, aby uniknąć poruszenia aparatu.

Dobry aparat powinien być ergonomiczny – oznacza to, ze jego kształt oraz waga nie mogą utrudniać trzymania aparatu i sprawiać, że jego obsługa jest niewygodna.

2 myśli nt. „Wybór aparatu cyfrowego

  1. Rafał

    Jeżeli chodzi o aparaty cyfrowe to polecam firmę Canon oraz Panasonic. Panasonic ma bardzo dobre obiektywy a Canon to od zawsze wysoka jakość zdjęć.

    Odpowiedz
  2. Michał

    Zgadzam się z Rafałem, jeżeli chodzi o markę aparatu tak do tysiąca złotych to zdecydowanie polecam Canony i Panasonic.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *