Podstawy fotografii

Jeżeli zaczynamy interesować się fotografią warto zakupić sobie książkę, która będzie poświęcona takiemu właśnie zagadnieniu – technice robienia zdjęć, temu, jak takie zdjęcia robić, by były wyjątkowe i oryginalne. A właśnie na tym nam zależy, by nasze zdjęcia rzucały się w oczy, by były przemyślane, ciekawe, z pomysłem. Unikamy robienia zdjęć takich, jakich jest wiele – nie pstrykamy wszędzie, nie robimy zdjęć dosłownie wszystkiemu, co się rusza. Oczywiście na początku takie fotografowanie wszystkiego sprawia, że ćwiczymy warsztat, uczymy się robić zdjęcia.

A taka nauka jest bardzo ważna. Musimy nabrać wprawy, musimy sami dojść do tego, jak robić zdjęcia, by były one dobre. Naszym celem jest opanowanie nie tylko podstaw dobrej fotografii lecz również jej zaawansowanych tajników. Podstawy robienia zdjęć ma chyba każdy, kto taką fotografią się interesuje. Wystarczy poczytać o tym w Internecie, w książkach o fotografii czy po prostu samemu – na podstawie doświadczenia – opanować taką podstawową technikę. Czasami zajmuje nam to wiele tygodni. Musimy mieć wyczucie, musimy nauczyć się, jak co robić, jak wykonywać zdjęcia, jak ustawiać nasz aparat. Jakość zdjęć zależy nie tylko od jakości aparatu, jaki mamy, jakim robimy fotografie, ale przede wszystkim od naszych umiejętności. Dzisiejsze sprzęty do fotografowania mają wiele przydatnych i ciekawych funkcji, które mogą działać cuda. Musimy tylko takie funkcje odkryć. Musimy nauczyć się ich używać. Jeżeli fotografia jest naszą pasją opanowanie podstawowych zadań, podstawowych zasad fotografii nie będzie dla nas trudne. Zrobimy to błyskawicznie. Musimy odnaleźć w tym radość, musimy pogłębiać nasze pasje.

Z czasem będziemy wiedzieć więcej, nasze umiejętności będziemy wykorzystywać w życiu codziennym, w robieniu zdjęć. Postęp zauważymy sami. Robione przez nas zdjęcia z czasem stają się ciekawsze, lepsze jakościowo, przemyślane. Wiele osób wiąże swoją przyszłość, swój zawód właśnie z fotografią. Aby zrobić karierę musimy być naprawdę dobrzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *