Fotografia naszą pasją

Mamy różne pasje. Czasami są one zwyczajne, normalne a czasami dosyć niekonwencjonalne, oryginalne. Wiele zależy od nas samych. Próbujemy różne rzeczy, mamy różne hobby. Wybieramy jednak to, które najbardziej nam odpowiada, które najbardziej nam pasuje, które interesuje nas. Często bywa tak, że to właśnie takiej pasji oddajemy się bez reszty, to ona zajmuje nam nasz wolny czas.

Nie jest to jednak żaden obowiązek lecz przyjemność. Taką pasją może być fotografia. Początki czasami bywają trudne. Nie stać nas na to, by kupić dobrej jakości sprzęt fotograficzny. Jest on dosyć drogi. Niemal każdy, nawet najlepszy fotograf o światowej sławie, zaczynał od robienia zdjęć takim przeciętnym aparatem fotograficznym, który nie miał zbyt wielu funkcji. Taki sprzęt zdecydowanie wystarczy nam do tego, by nabyć wprawy, by zdobyć doświadczenie i nauczyć się podstaw fotografii. A takie podstawy są szalenie ważne, o ile nie najważniejsze. Jeżeli będziemy mieć braki w podstawowych wiadomościach dotyczących fotografii nigdy nie osiągniemy wielkich celów, nigdy nie stworzymy wyjątkowego zdjęcia. A przecież zależy nam na tym, by realizować siebie i swoje pasje, by zaspokajać ambicje. Zdajemy sobie sprawę z tego, ze jeżeli będziemy dobrzy możemy być popularni na całym świecie. Wielu fotografów – i z Polski i z zagranicy jest rozpoznawanych, znanych, cenionych. Na taką popularność długo i ciężko pracowali. Nie można spoczywać na laurach. Konieczne jest wyznaczanie sobie coraz to nowych celów.

Tylko wtedy mamy szansę osiągnąć sukces jako fotografowie. A wielu osobom bardzo na tym zależy. Często jest tak, że fotografia to całe nasze życie, to cały nasz świat. Nie wyobrażamy sobie, byśmy mogli robić coś innego. Jeżeli będziemy wytrwali, jeżeli będziemy stawiać sobie na drodze cele, do których realizacji będziemy dążyć z całą pewnością będziemy wielkimi, znanymi fotografami. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość. Musimy być wytrwali. Musimy pogłębiać nasze pasje, nasze umiejętności. Fotografia rozwija się. Konieczne jest byśmy za takim rozwojem nadążali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *